Važna pobjeda Čelika nad Borcem

Nogometaši Čelika upisali su treću prvenstvenu pobjedu. Na Bilinpom polju sa 1:0 u okviru 12. kola BH Telecom lige pobjedili su Borac. Za veliku pobjedu protiv favorizovanih gostiju zaslužan je cjelokupan tim. Iako je zenički ligaš nastupio bez skoro pola tima, nije dozvolio iznenađenje.

Čelik je u 12. kolu Premijer lige BiH dočekao Borac iz Banja Luke, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 1:0. Nakon nekoliko šansi pred golom gostiju upornost se isplatila u 32 minuti. Akciju je započeo Šišić i lijepio uposlio Šabanovića koji sa nekih sedam metara pogađa za 1:0. Borac je bio nešto konkretniji u nastavku ali je ekipa trenera Elvedina Beganovića uspjela sačuvati prednost i na kraju slaviti. (M.P.)