Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika

Košarkašice Čelika otvorile su Ligu 6 ubjedljivom pobjedom nad ekipom Rudara sa rezultatom 90:39, te su uspješno započele pohod na odbranu titule prvaka Bosne i Hercegovine.Već nakon prve četvrtine domaće su se odvojile na velikih 20 poena razlike, a na kraju prve četvrtine rezultat je glasio 28:8. Do kraja poluvremena prednost domaćih je postepeno rasla, a do kraja poluvremena utakmica je gotovo bila riješena, košarkašice Čelika vodile su 46:18.U drugom poluvremenu trener Čelika dao je priliku mladim košarkašicama koje su pokazale kako mogu ravnopravno da se nose sa protvnicama. Posebno su superiorne bile u posljednjoj četvritini koja je završila sa rezultatom 24:4. Konačni rezultat utakmice glasio je 90:39.Čelik je sa 22 poena predvodila Jelena Jovanović koja je u tim Slobodana Kecmana stigla iz Partizana. Irma Rahmanović dodala je 13 poena, a Anida Čorović 10. Gošće je predvodila Milica Džombeta sa 13, dok je bivša košarkašica Čelika, Danira Musić dodala 12 poena.  (sportzdk.ba)