Amel Tuka sa srebreničkim cvijetom na grudima uvjerljivo slavio u Lucernu

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka, član Atletskog kluba Zenica, pobijedio je sinoć na međunarodnom mitingu u Lucernu.Trku na 800 metara Amel je istrčao sa vremenom 1.46.75 i zasluženo osvojio prvo mjesto. Drugo mjesto zauzeo je Amerikanac Erik Sowinski dok je treći bio Kenijac Job Kimjor. Pobjedom u Lucernu Amel je nastavio sa serijom dobrih rezultata i ujedno je potvrdio dobru formu pred najveću ovogodišnju atletsku smotru Svjetsko atletsko prvenstvo koje će se održati od 4. do 13. avgusta u Londonu. Trka na 800 m na svjetskom prvenstvu na programu je 5. i 6. avgusta a finale 8. avgusta. Osim Amela Tuke u trci na 800 m, još dva zenička atletičara imaju ispunjenu normu za svjetsko prvenstvo. To su bacači kugle Hamza Alić i Mesud Pezer.

Na ovom mitingu Amel Tuka je na svom dresu, u znak sjećanja na Srebrenicu, imao i stilizovani “Cvijet – Sjećanje”, koji je odmah nakon utrke pokazao fotoreporterima i kamermanima.  (M.P.)