Tuka prvi u Padovi,državni rekord na 400 metara

Naš najbolji atletičar Amel Tuka je oborio dvoranski državni rekord na 400 metara.Tuka je na atletskom mitingu u Padovi slavio u utrci na 400 metara s vremenom 47.67 sekundi. Time je oborio dvoranski rekord Bosne i Hercegovine na toj dionici. Također, Tuka drži rekord BiH i na 400 metara na otvorenom kojeg je oborio prošle sezone i on iznosi 46.63 sekundi.Juče na istom takmičenju Abedin Mujezinović,član atletskog kluba Zenica nastupio je na trci 800m u dvorani u Padovi i ostvario rezultat 1:50,60,sa kojim je osvojio drugo mjesto. Već u srijedu 1. februara, Amel Tuka će nastupiti u Njemačkoj, gdje će trčati na 800 metara, disciplini u kojoj je 2015. godine osvojio bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Pekingu.    (M.P.)