Tuka bez medalje na EP

Finalnim takmičenjima danas je završeno 23.prvenstvo Evrope u atletici u Amsterdamu.Takmičenje su okonačala i dvojica beha atletičara.Amel Tuka u finalu trke na 800 metara osvojio četvrto mjesto.Pobjedu je odnio Poljak Adam Kszczot, osvajač titule na Evropskom prventvu u Cirihu 2014. godine.Elliot Giles iz Velike Britanije bio je drugi, a na trećem mjestu završio je Poljak Marcin Lewandowski.Tuka je u finalnoj trci na 800 m ostvario rezultat 1:45,74.Drugi beha finalista bacač kugle Mesud Pezer u današnjem finalu osvojio je 12.mjesto.Nakon dva neuspješna hica ,Pezer je iz trečeg pokušaja bacio 19,49 metara što je bio dovoljno za 12.mjesto.Mesud Pezer je na Evropskom prvenstvu potvrdio da je trenutno jedan od najtalentovanijih bacača kugle u evropi.Trojica beha atletičara takmičenje su okončali u kvalifikacijama:Kemal Mešić, Hamza Alić i Dejan Mileusnić.   (M.P.)