Težak poraz rukometaša Čelika

Rukometaši Čelika poraženi su u prvoj utakmici osmine finala EHF Challenge kupa. Tim Wacker Thuna koji je u ovom susretu igranom u dvorani Lachen bio nominalni gost slavio je ubjedljivu pobjedu rezultatom 42 : 27 (poluvrijeme 13:22 ) i na taj način skoro sigurno obezbjedio plasman među najboljih osam ekipa u ovom takmičenju. Iako početak meča u kojem je Čelik poveo sa 1:0 i 2:1 nije mogao nagovjestiti rezultatski debakl, fizički spremnija i uigranija ekipa Thuna od prvog vodjstva u trećoj minuti više nije ispuštala prednost do kraja koju je konstantno povećavala do konačnih 15 golova viška. Izabranici Mehmeda Begovca odigrali su vjerovatno i najlošiju partiju ove sezone, sa velikim brojem tehničkih grešaka koje su Švicarci nemilosrdno koristili i kažnjavali pogocima. Otežavajuća okolnost za „domaćina“ bio je i izostanak trojice igrača, pojačanja nedavno pristiglih u klub, Marka Čabajia, Stefana Bugarčića i Nikole Matića kojima zbog nepotpunih registracija delegat susreta nije dozvolio da nastupe u ovom susretu, a na njih stručni štab neće moći računati ni u sutrašnjem duelu. Ostavši bez širine na klupi trener Begovac rotirao je osam-devet igrača među kojima su se istakli Aldin Begagić ( proglašen za igrača utamice u poraženom sastavu ) sa 8 golova i Davor Kadić sa 6. Goste je predvodio najbolji igrač susreta Jonas Dahler sa 8 pogodaka, pratili su ga Lanz i Lukas von Deschwanden sa po 6. Revanš je sutra sa početkom u 16:00 sati.

tekst i foto:Sanel Hasanović