Teniseri BiH slavili protiv Poljske

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u drugo kolo Prve grupe Euro-afričke zone pobjedom nad Poljskom rezultatom 3:0.

Nakon jučerašnjih 2:0 nakon pobjeda u singlu Mirze Bašića i Damira Džumhura,veliku pobjedu u dublu ostvarili su Mirza Bašić i Tomislav Brkić protiv Lukasza Kubota i Marcina Matkowskog sa 3:2 setovima.Prvi i drugi set beha par je riješio u svoju korist sa 7:6.Treći set poljaci su riješili su svoju korist sa 6:3. Poljski teniseri su napravili break i u prvom gemu četvrtog seta i držali su ga do samog kraja i riješili ga u svoju korist rezultatom 6:4.Peti odlučujući set nakon skoro četiri sata igre Bašić-Brkić priveli su kraju sa 6:3 za veliku pobjedu i prolaz u drugo kolo Prve grupe Euro afričke zone Davis cupa. U drugom kolu naša reprezentacija će igrati protiv Holandije najverovatnije kao domaćin od 7. do 9. aprila.   (M.P.)