Rukometaši Čelika savladali Bosnu Visoko

Rukometaši Čelika ostvarili su večeras pobjedu u prvoj utakmici ¼ finala Kupa BiH.U dvorani Bilmišće pred oko 400 gledalaca slavili su protiv Bosne iz Visokog sa 26:23.Poluvrijeme je bilo 11:12 za goste.U prosječnoj rukometnoj predstavi  Čelik je do razlike od tri gola stigao tek u posljednjih pet minuta igre.Gosti su bolje otvorili utakmicu i imali su plus 2 gola, 0:2.Domaći igrači su tokom prvog dijela u više navrata uspjeli izjednačiti rezultat ali se na odmor otišlo sa plus 1 za Bosnu,11:12.U nastavku izabranici trenera Mehmeda Begovca ,tek u 41. minuti golom Kadića uspjeli su izjednačiti na 15:15, a u 50. minuti Aldin Begagić je postigao gol za 21:19.Seriju od 5 golova za pobjedu zeničkog ligaša je otvorio Dervenčić za 23:20.Isti igrač postavio konačnih   26:23.Kod gostiju najefikasniji su bili Skopljak sa 7 i Grujić sa 6 golova.Kod Čelika Aldin Begagić je postigao 7 golova,Revanš susret ¼  finala kupa igra se 30.marta. U subotu Čelik je domaćin ekipi Maglaja u okviru Premijer lige BiH.   (M.P.)