Rukometaši Čelika nemoćni protiv Gračanice

Gračanički rukometaši u subotu su pred oko 700 ljubitelja rukometa pružili jednu od najboljih utakmica ove polusezone i savladali uvijek neugodnu, kvalitetnu i iskusnu ekipu Čelika rezultatom 33:26. Već nakon prvih 30 minuta igre skoro da je sve bilo jasno jer su domaćini imali sedam golova prednosti. Bilo je 16:9. Čelik je nikad lakše savladan u Gračanici. Imala je domaća ekipa i po devet golova prednosti u pojedinim trenucima meča ali na kraju je završilo sa +7, 33:26. Cijela domaća ekipa je odigrala kvalitetno, posebno u odbrani u prvom poluvremenu u kojem su gosti postigli samo devet golova. Odbrambene zadatke su sjajno odradili Brđanović i Saračević na čelu sa golmanom Ahmetaševićem. Napad je predvodio mladi Hamidović koji je sa 14 golova postigao rekord karijere u Premijer ligi u dresu Gračanice. Goste je predvodio Buljugija sa 7 golova.Sa pobjedom protiv Čelika ekipa Gračanice je prestigla Zeničane na tabeli. Trenutno je Gračanica na 8. mjestu sa 19 bodova dok je Čelik na 9. sa jednim bodom manje.   (bkc-gracanica.ba)