Rukometaši Čelika bolji od Gračanice

Rukometaši Čelika upisali su večeras važnu pobjedu protiv Gračanice,rezultatom 31:29 u borbi za opstanak u društvu najboljih.Do vize za društvo najboljih i u narednoj sezoni izabranicima trenera Mehmeda Begovca predstoje još dvije utakmice,zaostala utakmica protiv Sloge  27. aprila u Areni i 30. kolo u Gradačcu.Susret Čelik-Gračanica je odigran na Bilmišću pred oko 500 gledalaca od koji je većina bila gostujućih navijača.Gosti su poveli golom Osmanhodžića .Čelik je izjednačio na 2:2 pogodkom Bajramovića.Nakon toga domaći su imali prednost tokom prvog dijela susreta od tri i više golova,Na poluvrijeme se oitišlo sa plus pet za Čelik 15:10.Nastavak je donio uzbudljivu igru a pobjednik je riješen tek u finišu.Domaći rukometaši predvođeni rasploženim Kadićem i Bajramovićem punili su mrežu gostiju.U 35. minuti Čelik je imao plus 7 golova,bilo je 19:12,deset minuta kasnije bilo je 25:19 golom Dervenčića.Pet minuta prije kraja Begagić pogodio za 29:25.U finišu gosti su pokušali da preokrenu rezultat ali nije im pošlo za rukom.Konačnih 31:29 postavio je  Sumbić.Junak utakmice bio je golman Čelika Sirčo sa 15 odbrana,Kadić je upisao 12 a kod Gračanice  najefikasniji je bio Bašić sa 7 golova.

Čelik:Polić,Čabai,Dervenčić 3,Begagić A.,Buljugija,Mujanović,Bajramović 4,Kadić 12,Tufekčić,Begagić Al 4,,Sumbuljević,Begović5,Duvnjak 3.Hodžić.

Gračanica:Ahmetašević,Šaković,Pašić,Komnenović,Alibegović 4,Saračević 1,Redžić,Osmanhodžić 4,Avdić,Sumbić 5,Brđanović 4,Hamidović,Ilić 4,Hasić,Bašić 7.