RK Čelik poražen od Prištine

Rukometaši Čelika poraženi su u prvom susretu 3. kola Challenge Cupa od ekipe Prištine rezultatom 29-28. Ranijim dogovor Uprava ova dva kluba da se obje utakmice igraju u Zenici, tim Prištine je u ovom susretu bio domaćin. Zeničani su bolje otvorili susret nametnuvši svoj tempo igre, čak su u nekoliko navrata vodili po 5 golova razlike. Dvije minute prije kraja domaći dva puta pogađaju i na odmor se otišlo kod rezultata 12-17. Od početka drugog dijela utakmice ekipa Prištine boljom igrom uspjevaju stići rezultatski zaostatak i to u 40. minuti kod rezultata 19-19. U nastavku igralo se gol za gol, da bi predstavnik Kosova u posljednjim minutama preko Florima Hoxhe postižu pogodak vrijedan pobjede. U timu Prištine najefikasniji bio je Florim Hoxha sa 8 a Ylber Mjeku sa 5 golova, a golman Edon Gashi se istakao sa 19 odbrana. Kod Čelika Aldin Begagić je postigao 8 a Nermin Mujanovič i Edvin Begović po 4 pogodka. Sutrašnji revanš susret igra se na parketu zeničke Arene sa početkom u 15 sati, a snimak ovog susreta možete pogledati na programu RTV Zenica u 21 sat.  (A. Pripoljac)