Remi Čelika i Sarajeva

Čelik je u derbi utakmici sa starim rivalom odigrao neriješeno na Bilinom polju i nastavio tradiciju bez poraza koja traje duže od 15 godina. Oko 3.500 gledalaca je moglo vidjeti vrlo zanimljivu utakmicu sa dosta prilika pred oba gola. Za Čelik su nastupili: Bukvić, Šivšić, Hasanović, M. Popović, Haurdić, Brković (90. T. Adilović), Pezer, Hećo (79. Smriko), Marković, Pliska, Hrkač (74. G. Popović). Sa klupe ih je predvodio Pavle Skočibušić jer je šef stručnog štaba, Kemal Alispahić imao zabranu nastupa zbog isključenja u prošlom kolu.Prvu priliku za Čelik je imao Marin Popović u 13. minuti ali je njegov šut sa 25 metara odbranio golman Sarajeva. U 18. minuti Haris Hećo je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, najviši u skoku je bio Almir Pliska ali lopta prolazi malo pokraj desne stative gola. Tri minuta kasnije svoj udarac je isprobao Safet Šivšić, Bojan Pavlović je ponovno bio siguran. U narednom napadu crveno crni (ovaj puta u bijelim dresovima) su imali najbolju priliku za postizanje gola u prvom dijelu utakmice. Hećo izvodi slobodan udarac i ubacuje loptu u peterac gostiju. Odbrana Sarajeva je nakratko izbija do Semira Pezera koji asistira Popoviću. Pavlović pravovremeno istrčava i spašava svoju mrežu. U zadnjoj minuti prvog poluvremena je Popović ponovno bio u prilici ali njegov šut odlazi iznad gola gostiju. Igrala se 62. minuta kada su igrači Čelika imali kontra napad u kojem su išli 4 na 3 odbrambena igrača Sarajeva. Na kraju je Šivšić previše oklijevao i izgubio loptu. Gosti dolaze do vodstva u 75. minuti, nakon nesporazuma domaćih odbrambenih igrača lopta dolazi do Ćetkovića koji je bio siguran sa desetak metara udaljenosti. U 83. minuti sa lijeve strane Šivšić ubacuje lopta u peterac ekipe Sarajeva gdje se najbolje snalazi Jasmin Smriko te pogađa glavom za konačnih 1:1.Naredno, 4. kolo BH Telecom Premijer lige se igra u srijedu, 10. augusta. Čelik putuje u Sarajevo gdje će na stadionu Otoka igrati protiv ekipe Olimpica.   (nkcelik.ba)