Remi BiH i Grčke na Bilinom polju

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Grčke su podijelili bodove sinoć na Bilinom Polju u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine odigravši neriješeno 0:0. Izabranici selektora Mehmeda Baždarevića su bili bolji protivnik u prvih 45 minuta. Gosti su u prvom poluvremenu igrali defanzivno i uglavnom su čekali na svoje prilike iz kontranapada pa do kraja poluvremena promjene rezultata nije bilo. Najbolju priliku za našu reprezentaciju propustio je Džeko u 75. minuti. Grci su pred sami kraj mogli i do vodstva, ali je Mantalos prebacio gol nakon što je izašao sam pred Begovića. U grupi H Belgija je prva sa 13bodova, druga Grčka sa 11, a treća BIH sa 10 poena. Četvrti Kipar i peta Estonija imaju po četiri, dok je bez bodova Gibralar. Neriješenim rezultatom protiv Grčke, naša reprezentacija umanjila je šanse za plasman na drugo mjesto koje donosi baraž za svjetsko prvenstvo u Rusiji. (M.P.)

Za obezbjedjenje ovog sportskog dogadjaja bilo je angažovano 600 policijskih službenika, te pripadnika jedinica policije za podršku ministarstava unutrašnjih poslova još pet kantona, ali su fer i sportsko navijanje, kao i dobra atmosfera u gradu narušeni nesportskim i nekorektnim ponašanjem igrača bosanskohrecegovačke i grčke reprezentacije i osoblja na terenu, koje se desilo nakon završetka utakmice. Policija je, u okviru svojih nadležnosti, stavila situaciju pod kontrolu i prevenirala dalje razvijanje incidenta, saopšteno je iz MUP-a ZDK.