Prvi međunarodni taekvondo turnir Zenica 2016

Treći put ove godine Zenica je bila domaćin taekvando takmičenja.Nakon kantonalnog prvenstva u organizaciji taekvando kluba Zenica , zatim  turnira Najbolji među najboljima u organizaciji taekvando akademije Jale,tokom vikenda održan je i Prvi međunarodni turnir  Zenica open 2016 u organizaciji dva zenička kluba, Start i Snaga a pod pokroviteljstvom Taekvando saveza Ze do kantona koji je ujedno proslavio i prvi rođendan.Na prvom međunarodnom Taekwondo turnir Zenica Open 2016 učestvovalo je  377 takmičara iz 24 klubova iz  Bosne I Hercegovine  i Hrvatske.Gosti iz Hrvatske bili su klubovi Karlovac i Korčula.U poretku u formama prvo mjesto zauzeo je taekwondo tim Start Snaga, drugi je bio klub Dragon iz Doboj juga, a treće mjesto je zauzeo tim Bosna iz Visokog. Poredak u borbama ekipno je bio: prvo mjesto Novi Grad Sarajevo, drugo mjesto akademija Jale iz Zenice i treće mjesto tim Visoko. U ukupnom poretku (forme i borbe), prvo mjesto zauzeo je Novi Grad Sarajevo, drugo mjesto pripalo je timu Start Snaga, a treće akademiji Jale iz Zenice.   (M.P.)