Poraz rukometaša Čelika protiv Borca

Rukometaši Čelika upisali su drugi uzastopni  prvenstveni poraz.U okviru 15. kola Premijer lige večeras su u Areni izgubili od drugoplasiranog Borca iz Banja Luke  sa 22:32.Poluvrijeme je bilo 13:18 za goste.Borac je bolje otvorio susret golovima Nježića i Mijatovića.U prvih 15 minuta igre Čelik je uspijevao držati ritam.Tri minuta kasnije gosti su imali plus 4,bilo je 8:12.Do odlaska na odmor Borac je napravio solidnu razliku od pet golova, 13:18.U nastavku izabranici trenera Seldina Rizvanovića nisu imali svježine ni snage da naprave preokret rezultata.Za samo tri minuta igre na semaforu je bilo 14:20 golom Čelića. U nastavku gosti su konstantno povećavali prednost.U 46. minuti golom Čeranića bilo je već plus deset 16:26.Deset minuta prije kraja trener Borca,Ratko Đurković ,uveo je par igrača sa klupe i smanjio pritisak na domaće.Utakmica je završena  sa 22:32 za Borac.Kod gostiju najefikasniji su bili Mijatović sa 7 i Čeranić i  Efendić sa po 6 golova.U ekipi Čelika Skopljak je postigao 6,a Begagić 5 golova.U narednom,16. kolu, Čelik gostuje u Maglaju.   (M.P.)