Poraz bh kadeta od Austrije

U-17“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas na stadionu „8 km“ u Bakuu od Austrije sa 0:2 u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva.Igrala se 18′ kada je Christoph Baumgartner iskoristio nesmotrenost u našoj odbrani i neometan sa 5 metara savladao Filipa Vasilja za 1:0. Prije toga Tomas Dadić je izblokirao jedno ispucavanje austrijskog golmana, ali je lopta otišla u gol-aut.U 26′ dobru priliku su imali Austrijanci kada je iz slobodnog uarca sa oko 20 metara od Vasiljevog gola Alexander  Burgstaller šutirao preko gola. Drugi pogodak za Austriju ponovo je postigao Baumgartner u 35′.Najbolju priliku u prvom poluvremenu naš tim je imao u 39′ kada je Čeliković odlično uhvatio volej na ivici šesnaesterca, ali je Benjamin Ožegović izbacio loptu u korner.U drugom periodu igre nakon dvije prilike Austrijanaca i naš tim je zaprijetio, ali je lopta nakon šuta Benjamina Hadžića u 57′ otišla preko gola. Isti igrač je nakon jednog kornera u 64′ bio najviši u skoku, no njegov pokušaj glavom sa peterca zaustavio je golman Ožegović.Naši kadeti su u drugom poluvremenu imali više od igre, ali nisu uspjeli da postignu pogodak. Amar Beširević je u 75′ šutirao iz velike udaljenosti, ali je lopta otišla tik uz desnu stativu austrijskog gola i to je bila posljednja šansa na susretu.U drugom kolu izabranici Sakiba Malkočevića sastaće se sa Njemačkom na Dalga Areni  8. maja u 19 sati po lokalnom vremenu (17:00 CET).