Pobjeda mlade nogometne bh. reprezentacije nad Portugalom u Zenici (3:1)

Bosanskohercegovačka u-21 nogometna reprezentacija ostvarila je danas vrijednu pobjedu u  kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2019. godine. U Trening centru u Zenici mladi bh. zmajevi slavili su sa 3:1. Utakmicu su bolje su otvorili gosti, u 10. minuti pogodio je Karvaljo za 0:1 za goste. 12 minuta kasnije uzvratili su izabranici selektora Vinka Marinovića. Nakon kornera, Šerbečić je izjednačio na 1-1 što je bio konačni rezultat prvog dijela.
Veliko slavlje uslijedio u Trening centru u 77. minuti, kada je Demirović pobjegao zadnjoj liniji Portugala i pogodio za preokret i 2:1. Tačku na i, veliku pobjedu mladoj bh. reprezentaciji donio je Menalo u sudijskoj nadoknadi vremena za konačnih 3:1. Naredni susret u okviru kvalifikacija za Euro 2019. godine bh. tim će igrati 10. novembra, kada će kao gosti odmjeriti snage protiv reprezentacije Velsa. (M.P.)