OKK Čelik nemoćan protiv Vogošće

Košarkaši Čelika poraženi su u derbi susretu 11.kola A1 lige od Vogošće.Pred oko 300 gledalaca u „ledenoj“ Areni Zenica izgubili sa 57:75.Gosti su bolje otvorili susret i prvi period riješili u svoju korist sa 14:27.Na početku druge četvrtine Čelik je imao seriju od 9:2 i stigao je  na samo 25:29.Na odmor se otišlo sa 33:42 za Vogošću,U samo tri minute igre nakon odmora poenima Peljte ,gosti su imali plus 10 poena- 38:48.Sa šest poena razlike za Vogošću 49:55 završena je treća četvrtina.U posljednjih deset minuta susreta raspoloženi Peljto,Fazlić i Kasun povečavali su prednost u svoju korist do konačnih plus 57:75.Kratka klupa, i premalo raspoloženih igrača na parketu uz agresivnu igru gostiju riješili su pitanje pobjednika.

Kod gostiju Peljto je ubacio 26 a Fazlić 23 poena.Kod domaćih Alić sa 16 i Avdibegović sa 11 poena bili su najefikasniji.Čelik je prvi dio A1 lige završio sa omjerom 6:5 u pobjedama i sa 17 poena.Takmičenje u A1 ligi se nastavlja 23. januara utakmicama 12.kola u kojem Čelik gostuje kod Orlovika.  (M.P)