OKK Čelik bolji od Gradine Tešanj

Nakon tri uzastopna poraza košarkaši Čelika vratili su se u pobjednički ritam.U okviru 7.kola A1 lige u večeras su Areni Zenica pobijedili Gradinu iz Tešnja sa 88:79.Prvi period domaći su riješili u svoju korist 31:22.Do kraja prvog dijela  Čelik je konstano povećavao prednost na 10 i više poena.Na odmor se otišlo rezultatom 54:38.Za samo pet minuta trećeg perioda na semaforu je već bilo plus 21.Pogodio je Durmo za 69:48.Do kraja treće četvrtine gosti su uspjeli smanjiti na 77:64.Minut i po prije kraja svojim 30 poenom Durmo je zapečatio sudbinu Gradine.Bilo je 86:76.Gosti iz Tešnja do kraja nisu imali snage i znanja da preokrenu rezultat pa je Čelik zasluženo slavio sa konačnih 88:79.Kod Čelika najefikasniji je bio Durmo sa 32, Avdibegović je ubacio 16 a Durmić  13 poena.Kod Gradine Ibrahimkadić je upisao 27 poena,Salkić 17 a Zvikanović 13 koševa.   (M.P.)