Nesretan poraz košarkašica Čelika

Košarkašice Čelika poražene su u drugoj utakmici finalne serije za Prvaka BiH. Bolja od njih sa 61:62 bila je ekipa Play offa koja sa parketa zeničke Arene nosi vrijednu pobjedu za odbranu naslova najbolje ekipe u Prvenstvu.Domaći tim je bolje otvorio susret i prvu četvrtinu su izabranice Slobodana Kecmana riješile u svoju korist ( 16:9 ). U nastavku gošće su zaigrale jače pa je prvi dio susreta okončan neriješeno 28:28. Do kraja igralo se koš za koš na obje strane, da bi 10 sekundi prije kraja pogodkom za tri poena Nikolina Džebo postavila je konačan rezultat susreta. Slobodna bacanja vrijedna pobjede, nakon faula Džebe,nije iskoristila Nedžla Kovačević svega dvije sekunde prije kraja pa su na taj način domaće ispustile priliku da poravnaju  rezultat u seriji. U ekipi Čelika najefikasnije bile su Sara Heljić sa 16 i Aldijana Iriškić sa 15 poena. Sa po 18 poena Play off su do pobljede vodile Nikolina Džebo i Anđela Delić. Treća utakmica na rasporedu je u subotu 20. maja u Sarajevu.   (M.P.)