MNK Calp se revanširao Kreševu

Malonogometni klub Calp iz Zenice zabilježio je pobjedu u nastavku takmičenja u Prvoj futsal ligi Federacije BIH-grupa Jug. U dvorani Bilmišće u okviru 6. kola slvili su protiv MNK Kreševo sa 6:5.Ovom pobjedom revanširali su se gostima sa poraz iz prvog dijela takmičenja.Gosti su poveli sa 0:3 preko Renata Tuke, Ivice Marića i Danijela Tomića, a domaći do poluvremena smanjuju na 1:3 preko Ermina Omerdića.U sedmoj minuti drugog poluvremena već je 4:3 za domaće, a trostruki strijelac za Calp bio je mladi reprezentativac BiH Omer Hamzić. Isti igrač domaćih postigao je i novi gol u 31. minuti za povećanje vođstva na 5:3.U 36. i 37. minuti gosti uspjevaju postići golove i rezultat je 5:5. Strijelac je bio Danijel Tomić.Konačnih 6:5 za domaće i veliku pobjedu Calpa postavio je u zadnjoj minuti kapiten domaćih Ismet Doglod.U narednom kolu Calp gostuje kod Željezničara.    (M.P.)