Košarkašice Čelika na korak od titule!

Iako poražene od ekipe Play Offa, košarkašice zeničkog Čelika stigle su korak od odbrane titule prvaka Bosne i Hercegovine.Play Off je večeras slavio rezultatom 76-75, što će vjerovatno biti nedovoljno da na kraju lige prestignu Zeničanke koje u međusobnom skoru imaju prednost (u prvom meču igranom u Zenici Čelik je slavio rezultatom 72-66).Da podsjetimo, u ženskoj ligi nema doigravanja nakon što se odigra Liga 6, a oba tima imaju jednak broj bodova.Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku je je Čelik zaigrao bolje i u 30. minuti su gošće imale +8 (52-46), što je i najveća prednost neke ekipe na utakmici. U posljednjem periodu sarajevski tim ide na sve ili ništa, a 49 sekundi do kraja imaju +5 (75-70). Međutim, tim trenera Loje nije imao snage da dođe do željenih +7. Za utjehu im ostaje da su nanijele prvi poraz Čeliku u domaćim takmičenjima ove sezone.Anđela Delić iz Play Offa je bila prvi strijelac utakmice sa 21 poenom, a sjajna u timu iz Sarajeva je bila i Babić sa 20 poena.Kod Čelika po 15 poena su postigle Iriškić i Popović.
PLAY OFF HAPPY – ČELIK 76-75
(22-18, 16-20, 10-16, 28-21)
Dvorana Skenderija – Sarajevo
PLAY OFF: Galušić, Babić 20, Džinić 10, Azinović, N. Delić 11, Čermidžić, Starčević, Marković, A. Delić 21, Radosavljević, Ćato, Džebo 14. Trener: G. Lojo
ČELIK: Džombeta 5, Bigović 7, M. Rahmanović, Ćorović, Kovačević, Kalušić 12, Čehajić, Prvulović 5, I. Rahmanović 12, Popović 15, Jovanović 4, Iriškić 15. Trener: S. Kecman

izvor:bhbasket.ba