Košarkaši Čelika slavili pobjedu u gostima

Košarkaši Čelika slavili su večeras u Bugojnu protiv Iskre, u okviru 2. kola A1 lige, rezultatom 94:93. Susret je u regularnom dijelu završen 85:85. Ekipa trenera, Armela Mujakovića, prikazala je odličnu košarku. Prvu dionicu riješili su u svoju korist sa 18:17. Na poluvrijeme se otišlo sa 39:38 za Iskru. Treća dionica okončana je sa 64:60 za domaće. U finišu susreta dramatična završnica. Minut prije kraja Iskra je imala plus 5 poena, bilo je 85:80. Karalić je trojkom smanjio na 85:83, a Fejzić iz slobodnih bacanja izjednačio na 85:85. U produžecima, odlučujuće koševe za Čelik postigli su Avdibegović i Bambur, za konačnih 94:93. Kod Iskre, Bećirović je upisao 21, a Baručija 24 poena. Čelik su do pobjede vodili Avdibegović sa 20, Fejzić i Bambur sa 19 koševa, dok je Karalić upisao 18 poena. (M.P.)