Košarkaši Čelika porazili Igman u prvom ovosezonskom nastupu

Košarkaši Čelika obradovali su svoje navijače u prvom ovosezonksom nastupu u A1 ligi .U Areni su bili bolji od Igmana sa Ilidže rezultatom 67:58. Domaći košarkaši dobro su otvorili susret. Odlično su odigrali prvu dionicu i riješili je sa 24:11. U nastavku bili su dominantni. Na odmor se otišlo sa 40:24. U trećoj četvrtini došlo je do pada koncentracije što se odrazilo na igru i rezultat. U zadnju dionicu Čelik je ušao sa plus 6 poena, bilo je 51:45.

U posljednjoj četvrtini ipak su domaćini sačuvali vodstvo zahvaljujući prije svega odličnom Avdibegoviću. Za konačnih 67:58 u finišu susreta pogađali su mladi Bambur i Podojak. Za prvu ovosezonsku pobjedu košarkaša Čelika najzaslužniji je bio Avdibegović sa19 poena. Keso je ubacio 11, a Bambur 9 koševa. Kod gostiju Arslanagić je postigao 18, dok je Antunović dodao 14 poena. U narednom 2. kolu A1 lige Čelik gostuje u Bugojnu kod Iskre. (M.P.)