Košarkaši Čelika bolji od Promo Donji Vakuf

Nakon serije poraza večeras su košarkaši Čelika zabiježili pobjedu.U Areni Zenica slavili su protiv ekipe Promo  Donji Vakuf sa 81:59.Domaći košarkaši odigrali su odlično prve dvije četvrtine.Prvi period riješili sa 12 poena razlike ,bilo je 25:13.Do odlaska na odmor  Čelik  je imao plus 20 poena,bilo je 40:20.Treća dionica pripala je gostima rezultatom 16:23.U posljednjih deset minuta igre ušlo se sa 56:43.Iako u svojim redovima imaju iskusne igrače,Blaškana,Križnovića i Radana gosti nisu uspjeli u posljednjih deset minuta da naprave preokret.Izabranici trenera Armela Mujakovića zabilježili su sigurnu pobjedu koja im donekle otvara vrata četvrtog mjesta na tabeli.Na kraju susreta semafor se zaustavio na rezultatu 81:59.Kod gostiju Čurevac je ubacio 10 a Kurić 13 poena.U timu domaćih Mešinović je ubacio 14 a Gradaščević 17 poena.U narednom kolu Čelik je slobodan,a nakon toga ugostiće Gradinu iz Tešnja.   (M.P.)