Karić pogodio za pobjedu Čelika

Nogometaši Čelika novu sezonu otvorili su pobjedom nad ekipom Slobode iz Tuzle sa rezultatom 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Mahir Karić u 12. minuti utakmice.Čelik je bolje otvorio utakmicu, već u 8. minuti Grahovac je odlično šutirao, ali je njegov udarac paradom zaustavio Hamzabegović. U 12. minuti sjajno je loptu primio Hećo koji nesebično proigrava Karića koji izlazi sam pred gol Slobode i rutinski pogađa za 1:0. Mogli su domaći do kraja poluvremena i povećati vodstvo, a najbolju priliku imali su u 33. minuti kada je pokušaje JusićaM. Popovića i Dedića golman Slobode uspješno zaustavljao.Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji prijete golu Adilovića preko Mehidića i Ahmetovića čije pokušaje uspješno zaustavlja Adilović. Veliku priliku za povećanje vodstva imao je Pezer nakon ubacivanja Bučana, ali je šutirao jako loše. Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli značajnije ugroziti gol Čelika koji je upisao tri boda protiv crno-crvenog rivala iz Tuzle.  (sportzdk.ba)