Izvještaj 5. kola 1. Federalne Lige BiH
Naša momčad je rezultatom 5:3 poražena u susretu 5. kola 1. Lige Federacije od ekipe Brotnja iz Čitluka. Iako smo se potajno nadali da bi mogli iznenaditi favoriziranu gostujuću momčad, to se nije desilo. Poraz je došao kao rezultat treme, nervoze, nedostatka koncentracije u bitnim momentima kada se meč lomio i sigurno pritiska koji je ekipa sebi nametnula. Na kraju, kada se pogleda da je momčad imala ukupno 60 promašenih bacanja, sigurno je da je pobjeda gostiju zaslužena.
Ali krenimo redom, na staze u prvom setu za Čelik izlaze Kahrimanovic i Tabaković. Kahrimanović relativno lako dobija Brotnjovu konbinaciju Pavlović/Plaminić, dok Tabaković niže grešku za greškom, te daje lagani poen za Brotnjovog Krasića. 1:1 nakon prvog seta i nije bio loš početak, ako se u obzir uzme da su najbolji igrači Čelika tek trebali nastupiti.

Medjutim, u drugom setu totalni raspad sistema. Ćurovac i Sabljaković igraju neprepoznatljivo loše, možda i najlošiji meč od početka sezone, te svojim suparnicima Krdelju i Pavloviću poklanjaju bodove, sto će se na kraju pokazati i presudnim.

Na kraju Hreščak bez velikih problema dolazi do novog meč poena za Čelik protiv Sušca, a najljepši duel susreta smo gledali između dva mlada igrača, Kemala Lipovače i Mateja Vrličeka. Na kraju je slavio Čelikov Lipovača i donio i treći meč poen za naš tim, ali je sigurno da su ova dva igrača budućnost BiH kuglanja i da ćemo njihove duele sa uzivanjem gledati u godinama koje dolaze.

Na kraju je presudan bio zbir čunjeva koji je Brotnju donio i pobjedu konačnim rezultatom 5:3. Ostaje žal za propuštenom prilikom za osvajanje bod(ova) koju je naša ekipa morala iskoristiti.
U ostalim susretima 5. kola igrači Zrinjskog su došli do lagane pobjede protiv Tomislava u gostima sa 6:2 i čini se da se lagano vraćaju u borbu za sami vrh tablice.

U najzanimljivijem susretu ovog kola Bihać je, nakon žestoke borbe, savladao ekipu Željeznicara sa 6:2.
Ovom pobjedom Bišćani su se prometnuli u najprijatnije iznenađenje takmičenja, a sigurno je da postaju i jedan od glavnih pretendenata za prvo mjesto i plasman u Premijer ligu BiH.

U četvrtak bi se trebala odigrati zaostala utakmica prvog kola izmedju Željeznicara i Brotnja, a u narednom kolu naša momčad gostuje u Lukavcu ekipi Zrinskog, Tomislav dočekuje Željeznicar koji nema više prava na kiks, a najzanimljiviji susret bi trebao biti u Mostaru, gdje istoimena ekipa dočekuje Bihać. (M.P.)