Igre mladih Evrope: Zeničani najbolji u malom nogometu

Reprezentacija Sportskog saveza Grada Zenica sa ekipom od 30 djevojčica i 22 dječaka učestvovala je od 13. do 18.juna na Igrama mladih Evrope u Dortmundu, Hamu i Hagenu. Ekipa Sportskog saveza Grada Zenica u malom nogometu osvojila je prvo mjesto na turniru na kojem su učestvovale 24 ekipe iz Francuske, Njemačke, Austrije, Holandije, Makedonije, Engleske, Albanije, Švedske i Španije. Do finala Zeničani su zabilježili 8 uzastopnih pobjeda. U finalu su bili bolji od Kaiserslauterna sa 7:1. Nermin Mulić proglašen je za najboljeg golmana turnira, a Besmin Kolić za najboljeg igrača turnira. U odbojci na pijesku, par Matej Trezner – Mustafa Kaknjo osvojio je bronzanu medalju. Oni su u meču za treće mjesto savladali predstavnike Liona iz Francuske sa 3:1 u setovima. (M.P.)