Fudbaleri Željezničara slavili pobjedu u Zenici (0:3)

Osmi prvenstveni poraz upisali su danas nogometaši Čelika.U susretu 11. kola BH Telekom premijer lige večeras su na Bilinom polju poraženi od Željezničara sa 0:3. U prvih 45 minuta susreta malo pravih prilika za gol. U 16. minuti šutira Stanić. Deset minuta kasnije tek poluprilika za domaće. Šutirao je Šabanović. U 35. minuti Duraković ruši Ramovića, a sudija Obradović pokazuje na bijelu tačku. Za 0:1 pogodio je Kajkut. U finišu prvog dijela domaći su propustili idealnu priliku da izjednače-u akciji su bili Adilović i Duvnjak.U  nastvaku su povisio je Blagojević u 65. minuti. Konačan rezultat 0:3 postavio je Zakarić u 70. minuti utakmice. Čelik je nastupio bez Šišića, Čemalovića i Salčinovića koji se povrijedio na zagrijavanju, a utakmicu je morao ranije napustiti i Mahmutović.

Utakmici Čelik-Željezničar prisustvovali su potenacijalni investitori iz Turske i Katara koji su nakon utakmice nastavili razgovore sa pregovaračkim timom NK Čelik. Čelik zadržao 11. mjesto sa 7 bodova. U narednom 12. kolu Čelik će ugostiti ekipu Borca. (M.P.)