Evropsko zlato u sjedećoj odbojci

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci deveti put je odbranila titulu prvaka Evrope, pobijedivši Njemačku sa 3:0. Naši “zlatni momci” , tako, u domovinu donose 19. medalju, osvojenu na velikim evropskim i svjetskim takmičenjima.U finalnom meču u njemačkom Warendorfu izabranici Mirze Hrustemovića savladali su domaću reprezentaciju sa 3:0 u setovima (25:22, 25:19, 25:23) i na taj način potvrdili da su apsolutni vladari Starog kontinenta.Naši zlatni momci su nisu izgubili niti jedan set.Nijemci su uspjeli preći 20 poena u bilo kojem setu, što je rijetko viđen rezultat.Redom su našu zlatni momci pobjeđivali do finala sa maksimalnih 3:0: Mađarsku, Holandiju, Srbiju, Poljsku i Ukrajinu.Zlato su osvojili: Sabahudin Delalić, Dževad Hamzić, Asim Medić, Safet Alibašić, Beniz Kadrić, Ermin Jusufović, Muhamed Kapetanović, Nizam Čančar, Ismet Godinjak, Adnan Manko, Mirzet Duran i Adnan Kešmer.Našoj reprezentaciji je ovo bila 19. medalja na velikim takmičenjima.Pored devet zlata sa evropskih prvenstava imamo i bronzu, na svjetskim prvenstvima učinak je tri zlata, srebro i bronza, a na paraolimpijadama po dva zlata i srebra.  (bhrt.ba)