Smriko u posljednjoj minuti pogodio za bod

Nogometaši Metaleghea i Čelika danas su odmjerili snage u okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige naše zemlje, a završilo je 1:1 (1:0).
Jajčani su u prvom poluvremeno pokazali mnogo više od gostiju iz Zenice, ali ipak gledaoci na Piroti nisu mogli vidjeti nešto kvalitetan susret. U 5.minuti Sulejman Smajić šutira ali lopta ide preko gola Čelika. Deset minuta kasnije pokušao je i bivši Čelikovac Vernes Selimović, ali ni on nije bio precizan. U 29.minuti Smajić pravi solo prodor pred golom Čelika, ali njegov udarac u posljednji čas blokira jedan odmbrambeni igrač Zeničana. Pred kraj prvog poluvremena ponovo pokušaji agilnih Smajića i Selimovića, a bolju igru Jajčani su krunisali u 42.minuti kada nakon kornera Mirza Kovač glavom trese mrežu Branislava Ružića. Početak drugog poluvremena nije donio nijednu ozbiljnu priliku, a u dva navrata dalekometni pokušaji igrača Čelika nisu ugrozili gol Metalleghea. U 63.minuti gostujući fudbaler Bojan Marković zamalo skreće loptu u svoju mrežu, a nakon kornera Pezo šutira ali lopta odlazi preko gola i rezultat se nije promijenio. U 70.minuti sjajna prilika za Čelik, ali rezervista Smriko ne uspjeva loptu pospremiti u mrežu Fejzića. Šest minuta kasnije Pezer sa par metara iskosa umjesto u mrežu domaćih šutira pored gola. Brojni navijači Čelika loptu su već vidjeli u golu, ali na njihovu žalost do toga nije došlo. U 90.minuti Čelik dolazi do veoma vrijednog boda. Duvnjak je ubacio, a Jasmin Smriko pogodio za veliko slavlje svojih saigrača.      (izvor:sportsport.ba)