Čelik slavio protiv Želje

Nogometaši  Čelika slavili su u derbi susretu 28.kola bh telekom premijer lige protiv  Željezničara sa 1:0.Domaći nogometaši bolje su otvorili susret.Prvu priliku upisao je Karić u 7. minuti susreta.Pokušao je i Dedić u 20. minuti.Pogodak vrijedan tri boda ,koji je udaljio sarajevske plave od evropske scene postigao je Salčinović u 35. minuti odličnim udarcem  sa oko 18 metara Loptu je pogledom  ispratio golman gostiju Kjosevski.U drugom dijelu trener gostiju Alihodžić pokušao je izmjenama preokrenuti rezultat .Sve što su uradili je nekoliko prilika Bekrića,Memije i Lendrića.Najbolju priliku u drugom poluvremenu Čelik je propustio  u 78. minuti .Akciju je započeo Selimović, nastavio Grahovac a u završnici neprecizan je bio Karić.U narednom 29. kolu Čelik gostuje kod Veleža.   (M.P.)