Čelik se istopio u Tuzli

Pred više od tri hiljade gledatelja i ljubitelja fudbala danas je na stadionu Tušanj u Tuzli odigrana utakmica starih rivala, zeničkog Čelika i tuzlanske Slobode.Slavili su Crveno – crni. Prvijence u dresu Slobode postigli su Aleksandar Subić u 65. minuti utakmice, nakon sjajne asistencije Amera Ordagića i Asim Zec pred kraj samog susreta, odnosno u sudijskoj nadoknadi.U prvom poluvremenu, nešto slabija realizacija igre obje ekipe. Iako su fudbalerti Slobode imali terensku inicijativu i dominirali, svoje šanse nisu iskoristili Mahir Karić, Amer Ordagić i Faris Zeljković iz gostujuće ekipe.Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.Drugo poluvrijeme je okarakterisala nešto ofanzivnija igra Crveno – crnih, ali na prvi pogodak se moralo čekati do 65. minute utamice. Nakon sjajne asistencije Amera Ordagića, mrežu gostiju je zatresao Aleksandar Subić.U sudijskoj nadoknadi, samo par minuta nakon što je ušao u igru, gol je postigao i Asim Zec, kojem je ovo kao i Subiću, bio prvijenac u Crveno – crnom dresu.Utakmica Sloboda – Čelik je okončana rezultatom 2:0.     ( izvor:rtvslon.ba)