Čelik-Sarajevo 1:1

Nogometaši Čelika i Sarajeva podijelili su bodove u derbiju 5. kola BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačni rezultat na Bilinom polju glasio je 1:1.Gosti su bolje otvorili utakmicu, zaprijetili su već u 6. minuti preko Velkoskog koji je odlično pokušao, ali je Adilović odlično odbranio. Uzvratili su nogometaši Čelika u 14. minuti preko Jusića koji je sa pet metara šutirao pravo u golmana gostiju.Čelik je do prednosti došao u 22. minuti kada je Selimović odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac koja je zakačila Hebibovića i završila u mreži gola Sarajeva za veliku radost oko 4 hiljade prisutnih na Bilinom polju. Nekoliko minuta kasnije dobro je pokušao Čolić iz slobodnog udarca, ali je Delač fantastično odbranio. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.Čelik je na otvaranju drugog poluvremena imao priliku da riješi utakmicu, ali Anel Dedić nije uspio savladati Delača koji je još jednom fantastičnom intervencijom spasio goste vjerovatno od poraza, te zaslužio epitet igrača utakmice. U 52. minuti gosti iz Sarajeva dolaze do izjednačenja. Leon Benko je primio loptu u šesnaestercu Čelika, te fantastičnim udarcem savladao Adilovića za izjednačenje.Nakon gola Benke došlo je do incidenta na sjevernoj tribini gdje su bili smješteni navijači Sarajeva koji su se sukobili sa specijalcima, pa je sudija igrače poslao prije vremena u svlačionicu.Nakon 20 minuta pauze utakmica je nastavljena, a obje ekipe djelovale su uspavano, pa do kraja utakmice vrijedi pomenuti jedino priliku Stepanova iz 90. minute kada je nakon kornera pogodio prečku.Izuzev nereda koji su izazvali navijači Sarajeva u 52. minuti utakmice, vrijedi pomenuti i sramotno i neodgovorno ponašanje pojedinaca sa istočne tribine Bilinog polja koji su rasistički vrijeđali nogometaša Sarajeva Ikande-a, te je zbog toga delegat morao upozoriti da će u slučaju nastavljanja vrijeđanja nogometaša Sarajeva prekinuti utakmicu.  (sportzdk.ba)