Čelik poražen na Koševu

Ekipa Nogometnog kluba Čelik otputovala je u Sarajevo bez skoro pola tima. Sarajevo je kao favorit uspješno iskoristilo domaći teren i slavilo sa 5:0.

Bordo tim je poveo u 10. minuti golom Velkoskog iz penala, nakon što je Jurković srušio Mohijevića. Na 2:0 povisio je Ivetić nakon kornera u 23. minuti susreta. U finišu prvog dijela pet minuta prije odmora za 3:0 pogodio je Rahmanović. U posljednjoj minuti prvog poluvremena rezultat od 4:0 postavio je Ahmetović. Bio je to rezultat prvog dijela.

Na samom početku drugog poluvremena Sarajevo postiglo peti gol. Strijelac je bio Lelić. Bio je ovo ujedno i konačan rezultat susreta.

Nakon poraza od Sarajeva Čelik je ostao na 10. mjestu sa 10 bodova. U narednom 14. kolu zenički premijer-ligaš će ugostiti ekipu Širokog Brijega. (M.P.)