Čelik nadigrao Široki Brijeg

Nogometaši Čelika savladali su Široki Brijeg na Bilinom polju pred oko 2.000 gledalaca sa ubjedljivih 5:3. Time su se koliko toliko revanširali gostima za ubjedljivi poraz u prvom dijelu sezone, kada je Čelik na Pecari poražen 2:7.Domaći su odlično otvorili utakmicu, te su već u trećoj minuti poveli 1:0. Odlično je prošao Dženan Bureković po lijevoj strani, a njegov centaršut koristi Marin Popović koji pogađa za radost navijača Čelika. Nakon primljenog gola gosti su prijetili golu Čelika, ali je napade Širokog Brijega uspješno je zaustavljala odbrana Čelika predvođena Jovom Kojićem i Emirom Jusićem, a što je “prolazilo” na kraju je zaustavljao Adi Adilović. Tako je bilo sve do sve do 30. minute kada iskusni Dino Kresinger koristi asistenciju Wagnera, te pogađa za izjednačenje i radost malobrojnih navijača gostiju. Kada se očekivao kraj prvog poluvremena, Semir Bajraktarević postiže eurogol sa 30 metara za konačni rezultat prvog poluvremena – 2:1.Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji prijete preko Kresingera i Kožulja, ali se još jednom ističe Adilović svojim odbranama, posebno nakon udarca Kožulja u 57. minuti kada krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U 67. minuti odlično izvedena kontra Čelika, Anel Dedić sjajno proigrava Mahira Karića koji izlazi sam pred golmana gostiju i rutinski pogađa za 3:1. U periodu od 87. minute do kraja utakmice na Bilinom polju viđeno je čak četiri gola. Najprije je u 87. minuti prvo ime susreta Mahir Karić prošao po desnoj strani i asistencijom se revanširao Anelu Dediću koji sjajnim udarcem sa distance matira golmana Antonija Soldu za 4:1. Svega minutu nakon primljenog gola igrač Širokog Brijega rezervista Luka Menalo koristi dubinsku loptu i matira nemoćnog Adilovića za 4:2. U narednom napadu ponovo se Mahir Karić oslobodio svojih čuvara, te matirao golmana Širokog Brijega za 5:2. Konačnih 5:3 postavio je Ivan Peko u 90. minuti utakmice.