Čelik minimalno pobijedio Metalleghe

Nogometaši Čelika danas su na Bilinom polju savladali 1:0 ekipu Metallegha iz Jajca u generalnoj probi pred nastupajuću sezonu koju Čelik otvara u narednu nedjelju protiv Slobode iz Tuzle.Iako se utakmica igrala po izuzetno teškim uslovima, prisutni su mogli vidjeti jednu kvalitetnu predstavu obje ekipe iz koje je kao pobjednik izašla ekipa Čelika golom Marina Popovića iz penala u 41. minuti.Čelik je bolje otvorio utakmicu, te je u 16. minuti zaprijetio golu gostiju kada je Marin Popović odlično ostavio loptu za Bajraktarevića čiji udarac zaustavlja golman gostiju. Uzvratili su gosti udarcem sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola Adilovića. U 41. minuti korner je izveo Bureković, a pokušaj glavom Baraća stoper gostiju je lopta pogodila u ruku i sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Marin Popović. Do kraja poluvremena Čelika je imao još jednu veliku priliku preko Grahovca koji je iz odlične pozicije loše šutirao, te se na pauzu otišlo sa minimalnim vodstvom Čelika.U nastavku utakmice Čelik je bolje stajao na terenu. Najbolju priliku imali su u 51. minuti kada je Popovićsrušen u kaznenom prostoru gostiju nakon čega je sudija ponovo dosudio penal. Ovoga puta izvođač je bioBureković čiji je udarac zaustavio FejzićČelik je još jednu priliku za gol imao u 90. minuti kada je Grahovacšutirao nakon prodora, ali njegov udarac fenomenalnom intervencijom zaustavlja golman gostiju, te je utakmica završena minimalnom pobjedom Čelika.

Čelik: Adilović, Kojić, Jusić, Kazazić, Bureković, Pezer, Bajraktarević, Barać, Hećo, Dedić i M. Popović. Još su igrali: G. Popović, Oglečevac, Huseinspahić, Selimović, Grahovac, Bučan i Duraković.

Metalleghe: Fejzić, Dujaković, Stakić, Helvida, Benović, Karađuz, Sakan, Radulović, Gavrić, Popović i Rovčanin.     (sportzdk.ba)