Budućnost prejaka za Čelik

Košarkašice Čelika doživjele su drugi poraz u Regionalnoj ligi.Večeras su u Areni Zenica poražene od Budućnosti Bemax iz Pogorice sa 63:69.Favorizovane gošće bile su bolje tokom cijelog susreta.Povele su u 8. minuti kod 10:11 i zadržale su prednost do kraja utakmice.Prvi period završen je 13:14 a na poluvrijeme se otišlo sa 26:35.U trećem periodu gošće su držale prednost na sedam i više poena, a treća četvrtina je okončana sa 45:52.Tek u finišu zahvaljujući Aldijani Iriškić domače košarkašice uspjele su smanjiti koš razliku na četiri poena 61:65.U finišu Budućnost je imala više kvalitetnijih igračica koje su utakmicu privele u svoju korist sa 63:69.Kod Budućnosti najefikasnije su bile Joavana Popović sa 22 poena i Irena Matović sa 14 koševa.Kod domaćih Tamara Kapor je ubacila 21 a Aldijana Iriškić 17 poenA.U narednom 5.kolu Regionalne lige  Čelik gostuje kod Kvarnera.  (M.P.)