Uspješan nastup takmičara Tekvando kluba Zenica

Tokom vikenda Taekvando klub Zenica je  nastupio na otvorenom prvenstvu Jastreb Open u Zagrebu.  Na turniru je učestvovalo oko 1.000 takmičara, iz 7 država i 78 klubova. Ovo je bio jedan od najjačih, i najbrojnijih turnira ovog karaktera na Balkanu. Taekvando klub Zenica bio je jedni  jedini iz Zenice koji je  učestvovao  na ovom turniru. Od ukupno 8  takmičara koji su nastupali, 4 njih se okitilo medaljama i to:Tarik Valentić 1. mjesto ,Elvedin Dzanan i
Davud Omeragić 2. mjesto i Ena Beganović 3. mjesto. Specijalni gost  turnira bio je i korejanac Kang Shin – Chul, jedan od najvećih taekwodno majstora svih vremena, koji je najveće uspjehe postigao kao glavni trener iranske taekwondo reprezentacije, koju je doveo na vrh svijeta. Na seminarima diljem svijeta svake godine okuplja stotine takmičara koje obučava u sportskoj borbi i tehnici preferirajući taekwondo kao način života i drevnu koreansku vještinu.   (M.P.)